in

POBJEDA HRVATSKE NAD UKRAJINOM 38:25Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala je nastup u drugom krugu

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u dvoboju 3. kola skupine C Europskog prvenstva u Szegedu Ukrajinu s 38-25 (18-13).

Hrvatska je nakon petnaestak minuta dvoboja došla do značajnije prednosti, a Ukrajina je slomljena početkom drugog poluvremena serijom 4-0 za 22-14, da bi razlika narasla na konačnih 13 razlike. Ivan Martinović i Marin Šipić postigli su po sedam golova, Marin Jelinić je zabio šest, a Tin Lućin pet golova, dok je Ukrajinu predvodio Dmitro Artemenko s pet pogodaka.

Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala je nastup u drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva nakon što je Francuska pobijedila Srbiju 29:25.